Logicor pověřuje #CW správou portfolia logistických nemovitostí v CEE

Zpět na články
Publikováno 04. 12. 2019

CEE portfolio zahrnuje 47 logistických nemovitostí v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice a na Slovensku

Cushman & Wakefield, globální poskytovatel realitních služeb, byl skupinou Logicor pověřen správou portfolia logistických nemovitostí v desítkách lokalit ve střední a východní Evropě o celkové ploše přes 1,7 milionu metrů čtverečních.

Portfolio rozmístěné strategicky podél rušných obchodních tepen v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice a na Slovensku tvoří 47 logistických parků, které Logicor v regionu CEE vlastní a provozuje. Spravovat ho bude tým správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield pro region EMEA.

Portfolio zahrnuje 33 logistických parků v Polsku (celková plocha 1 297 000 m2), 8 logistických parků v Maďarsku (175 600 m2), 4 nemovitosti v Rumunsku (159 000 m2), jeden logistický park v České republice (64 120 m2) a jeden na Slovensku (26 000 m2).

Petr Landsinger, vedoucí správy průmyslových budov a nákupních parků ve společnosti Cushman & Wakefield v České republice, k tomu uvedl: „Nový mandát, jehož součástí je rovněž jeden velký projekt v České republice, je pro nás velkou ctí. Logicor Prague Airport Park v Dobrovízi tvoří 64 120 m2 špičkových průmyslových prostor ve čtyřech budovách, které jsou plně pronajaty řadě nájemců, především logistickým firmám. Na tuto spolupráci napříč regionem CEE se těšíme.“

Portfolio Logicor bude mít na starosti Zuzanna Paciorkiewicz, vedoucí týmu správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield v Polsku, která bude koordinovat týmy ve Varšavě, Budapešti, Praze, Bukurešti i na příslušných lokalitách.

Zuzanna Paciorkiewicz, vedoucí týmu správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield v Polsku zodpovědná za celé portfolio Logicor v CEE, prohlásila: „Společnost Logicor má jednu z největších přímo vlastněných sítí logistických nemovitostí v Evropě a my jsme hrdí na to, že nám svěřila správu její významné části v regionu CEE. Díky uvedenému portfoliu se celková plocha námi spravovaných nemovitostí v Polsku zvyšuje na 3,2 mil. čtverečních metrů, takže z tohoto hlediska jsme v Polsku největším poskytovatelem služeb správy nemovitostí.“

Portfolio Logicor se připojuje ke stávajícím zhruba 30 mil. m2 komerčních nemovitostí, o které se stará oddělení správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield v regionu EMEA. To poskytuje služby korporátním, institucionálním i soukromým klientům v celé oblasti.

Tina Reuter, spoluvedoucí týmu společnosti Cushman & Wakefield pro správu nemovitostí v regionu EMEA, řekla: „Poskytujeme služby správy nemovitostí s přidanou hodnotou. Zaměřujeme se na optimalizaci provozu, inovace a dosahování výjimečných výsledků pro investory. Těšíme se, že naše aktivní a vyspělé služby správy nemovitostí budeme moci poskytnout i významnému přeshraničnímu logistickému portfoliu společnosti Logicor.“

Zpět na články