Praha City Center: nestárnoucí kancelářská kráska

Zpět na články
Publikováno 22. 10. 2019

Praha City Center, patřící Amundi Asset Management, je již více než dvě dekády součástí Petrského náměstí v centru Prahy. Podívejme se na recept trvalého úspěchu na realitním trhu.

Budova Praha City Center patřila k vůbec prvním moderním kancelářským budovám, které byly v české metropoli postaveny. A je třeba s respektem říci, že developerská společnost EPD jí vložila do vínku spoustu dobrých věcí, díky kterým budova nestárne, těší se stálé přízni nájemců a neokázalá patina je známkou její léty prověřené kvality. Podívejme se na recept 22 let trvajícího úspěchu na realitním trhu.     

 

Špičková realitní DNA

  • Lokalita. Základním úspěchem každé komerční nemovitosti je její lokalita, která byla v případě Praha City Center zvolena výborně. Petrské náměstí se nachází na Praze 1, je stranou největšího provozu, ale stále v příjemné pěší vzdálenosti od různých zastávek MHD a zároveň v těsné blízkosti hlavní dopravní tepny procházející centrem města.
  • Flexibilita. Budova o celkové pronajímatelné ploše 17,705 m2 byla navržena maximálně flexibilně, a tak mohou její nájemci své prostory podle aktuálních potřeb rozšiřovat i zmenšovat. Možná i to je důvodem, že má Praha City Center několik nájemců (např. právní kancelář Baker & McKenzie), kteří v ní sídlí po celých 22 let.       
  • Služby. Budova se může pochlubit celou řadou služeb, které mohou nájemci využít. Nachází se buď přímo v budově (kadeřnictví, řeznictví, automyčka, restaurace, kavárna), tak v jejím okolí, ať už jde o Petrskou čtvrť, Florenc či náměstí Republiky. Zelená terasa na budově slouží všem nájemcům a zpříjemňuje odpočinek v průběhu pracovního dne.
  • Kvalitní stavba. Budova byla velmi kvalitně postavena ať po stránce stavebně-technické, tak technologické. Právě technologie bývají kamenem úrazy dlouhodobé správy nemovitostí a jejich případné opravy jsou velmi náročné na čas a peníze. A tyto problémy se komplexu Praha City Center úspěšně vyhnuly.

Jak mít budovu stále jako novou?  

  • Trendy společné prostory. Praha City Center potvrzuje, že se v průběhu let vyplatí udržovat moderní vzhled recepce a lobby na jednotlivých patrech. Prostory musí působit na nájemce a jejich návštěvníky dobrým dojmem. Vyplatí se, udržovat si základní přehled o současných trendech v interiérovém designu, který směřuje k neformálnosti, využívání přírodních materiálů (zejména přírodního dřeva) a spousty zeleně.  
  • Kvalitní interiéry nájemců. Udržovat je třeba také prostory pronajímané nájemcům, a proto je potřeba podpořit firmy formou pobídek, aby do originálního a nadčasového designu investovaly.
  • Střešní terasy. Využívání střešních teras kancelářských budov je současným trendem a všude, kde to jde, majitelům doporučujeme tyto terasy oživit a pokud to lze, zpřístupnit je nájemcům. Reagujeme tak na poptávku ze strany nájemců, kteří chtějí tyto prostory využívat pro oddych a neformální společenská setkání. A v případě Praha City Center by bylo škoda nevyužít krásný výhled na historické centrum Prahy!
  • Pravidelné investice do budovy. Všichni dosavadní vlastníci Praha City Center k budově přistupovali velmi zodpovědně a každoročně plnili plán dlouhodobých investic a současný vlastník v této strategii pokračuje. V průběhu let tak prošly obnovou například společné odpočinkové terasy, proběhla rekonstrukce recepcí a společných prostor. Bylo posíleno i zabezpečení budovy - nainstalován zabezpečovací systém na oknech a turnikety vchodech do budovy
  • Environmentální politika. Řada opatření měla za cíl úsporu energií nebo ochranu životního prostředí – byla provedena výměna svítidel za úspornou LED technologii, proveden upgrade BMS systému a nainstalován systém MBUS, který umožňuje podružné měření spotřeb energií a monitoring, bylo vybudováno zázemí pro cyklisty, nastaven moderní systém třídění odpadů, naistalovány úsporné baterie a systémy na splachování.
  • Zelená certifikace. Právě investice do zelených technologií umožnily, aby byla budova dodatečně environmentálně certifikována a získala certifikaci  BREEAM In Use – to jen potvrdilo, že je schopná držet krok s nejmodernějšími kancelářskými budovami. 

Zajímáte se o kancelářské budovy? Navštivte také náš sesterský web www.officeguide.cz.  

Zpět na články